ثبت نام در کلاس های بوت کمپ زعفران‌ با تخفیف ویژه

SDK چیست؟

SDK یا Software Development Kit ابزاری است که در اختیار برنامه نویسان یا توسعه دهندگان نرم افزار قرار می گیرد تا بتوانند نرم افزار ها را راحت تر، سریع تر و بدون باگ تولید کنند.  در کنار ابزار ها و توابعی که یک SDK برای برنامه نویس به ارمغان می آورد، محیط های توسعه ی مورد استفاده ی این SDK ها نیز در محبوبیت آنها موثر خواهد بود. از مواردی که به یک Software Development Kit اعتبار می بخشد، تعداد نرم افزار های تولید شده و سابقه استفاده از آن می باشد. 

بطور کلی هر شرکت بزرگی (مثل اپل یا …) که برای خود یک پلتفرم دارند، یک SDK در اختیار Developer (توسعه دهنده یا برنامه نویس) قرار میدهند تا بتوانند برنامه های آن را توسعه دهند. در واقع SDK به برنامه نویس اجازه میدهد تا برای بسته ی نرم افزاری خاص، چهارچوب نرم افزار، پلتفرم سخت افزار، سیستم کامپیوتر، ویدئو گیم کنسول، سیستم عامل یا پلتفرم های مشابه نرم افزار ایجاد کنید.

یکی از بخش‌هایی که در SDK ها وجود دارد نمونه کدهای برنامه نویسی است که یک سری مثال‌ها در مورد استفاده از کتابخانه‌های SDK به برنامه نویسان ارائه می کند. این مثال‌ها باعث می‌شوند که برنامه نویسان با استفاده از آن‌ها برنامه‌های متنوعی با کمک  Software Development Kit بسازند. علاوه بر نمونه کد ها، SDK ها مستندات استفاده از بخش‌های مختلف Software Development Kit را نیز ارائه می‌کنند که یک منبع بسیار خوب برای برنامه نویسان محسوب می‌شوند تا در هنگام پیش آمدن مشکل و یا خطا از آن استفاده کنند و به نوعی دفترچه راهنمای SDK باشد.

ویژگی های برخی از SDK ها

برخی از SDK ها شامل ابزارهای گرافیکی متنوعی مانند دکمه ها و آیکن ها می‌باشد که می‌توان از آن‌ها در برنامه‌ها استفاده کرد. برای مثال در Android SDK آیکون ها و استایل ها و تم های مختلفی وجود دارد که برنامه نویسان می‌توانند در برنامه‌های خود از آن استفاده نمایند.

شرکت های نرم افزاری برای گسترش پلتفرم خود و استفاده ی بیشتر برنامه نویسان، معمولاً Software Development Kit های خود را به صورت رایگان در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند. به همین دلیل برنامه نویسان می‌توانند به راحتی وارد سایت شرکت مورد نظر شوند و SDK مورد نیاز را دانلود کنند و برنامه نویسی را شروع کنند.

در حقیقت یک SDK شامل مجموعه ای از ابزار ها (مثلا کتابخانه ها، توابع کامپایل شده و …) است که جهت راحت تر کردن برنامه نویسی برای یک محیط یا پلتفرم خاص طراحی شده و در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد.

زعفران کد

زعفران کد” یک Software Development Kit بومی می باشد، که در بستر ابزار گرافیکی Adobe Animate امکان تولید اپلیکیشن را به شما می دهد. با استفاده از این SDK، برای اینکه بتوانید از اپلیکیشن خود خروجی های مختلف اندروید، iOS و ویندوز داشته باشید فقط کافی است یک بار کدنویسی صورت بگیرد. در این SDK از زبان برنامه نویسی Actionscript3 استفاده می شود. ایجاد پرفورمنس عالی روی محیط گرافیکی Adobe Animate و همچنین سازگاری با فونت های راست چین و فارسی و همینطور دارا بودن تعداد بسیار زیادی از ابزار های کاربردی مانند نقشه، تقویم شمسی، گالری ها، منو ها، لیست ها و …از ویژگی های بارز این ابزار برنامه نویسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو


آمار بازید از سایت

تعداد بازدید : 334

Designed by MTeam