ثبت نام در کلاس های بوت کمپ زعفران‌ با تخفیف ویژه

بوت کمپ چیست؟ بوت کمپ یا کارآموزی؟

شاید واژه بوت کمپ به گوشتان خورده باشد، اما اطلاعات زیادی راجع به آن نداشته باشید. اگر علاقه مندید که بدانید بوت کمپ چیست و تفاوت آن با دیگر راه های آموزش هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید!

بوت کمپ چیست

بوت کمپ، نوعی فعالیت گروهی است که در حوزه های متفاوت شغلی وجود دارد و معمولا در غالب کارگاه هایی با ظرفیت های متفاوت تشکیل میشود. Bootcamp ها دوره های فشرده ای هستند که شما را برای ورود به بازارکار آماده میکنند. دوره هایی جدی و پر از چالش های متفاوت برای اینکه بتوانید توانایی خود را در حوزه کاریتان بالا ببرید.

میتوان به این موضوع تاکید کرد که بوت کمپ ها برای اکثر افراد جزو بهترین کارگاه های زندگیشان محسوب میشوند البته تعداد افرادی هم که قدر آنها را نمیدانند کم نیست!

 

بوت کمپ بهتر است یا کارآموزی؟

در پاسخ به این سوال میتوان به این مورد اشاره کرد که در دوره کارآموزی در شرکتی خاص اصولا سعی میشود به شما مواردی یاد داده شود که مورد نیاز آن شرکت است. حتی ممکن است کاری که به شما آموزش داده میشود قسمتی از پروژه ی در حال اجرا باشد. بسیار خب!

ممکن است در ابتدا این موضوع که مسئولیت قسمت خاصی از پروژه با شماست و حجم کاری کمتری دارید باعث خوشحالیتان شود اما لازم است به شما خبر بدهم که این خوشحالی کوتاه مدت است!
آیا به این موضوع فکر کرده اید که بعد از خروج از آن سازمان چه اتفاقی برایتان پیش میاید؟ شما بعد از صرف مدت زمانی در یک سازمان ممکن است بنابر هر دلیلی تصمیم به خروج از آن مجموعه را بگیرید.

در ابتدا با خود فکر میکنید که شرایط کاری بهتری پیش رویتان خواهد بود اما هنگام مصاحبه کاری با سازمان های دیگر متوجه این موضوع خواهید شد که شما چیز زیادی هم بلد نیستید!
بله، این یعنی دقیقا همان مشکلی که بیشتر افراد در ایران با آن مواجه شده اند!
بوت کمپ دقیقا برعکس توضیحات بالا عمل میکند که در ادامه توضیحات بیشتری راجع به مزیت های آن خواهم گفت!
البته، متاسفانه باید این موضوع را یادآوری کنم که ما در ایران شاهد سوءاستفاده شرکت های زیادی از واژه بوت کمپ هستیم درصورتیکه واقعا قواعد آن را رعایت نمیکنند.

بوت کمپ یا دانشگاه؟

شما شاید بارها از افراد زیادی شنیده باشید که دانش‌آموختگان بوت‌کمپ درک عمیقی از کاری که انجام میدهند ندارند!

بعضی از این دوره ها در دوره ی فشرده خود ادعای برابری دانش آموختگانی حتی بهتر از دانش آموختگان دانشگاهی دارند!

در دنیای امروز صرفا تحصیلات دانشگاهی نشاندهنده توانایی افراد و تخصصشان نیست و چه بسا افرادی با رشته های مختلف در حوزه کاری شما در حال فعالیت هستند که حتی از شما با مدرک مرتبط فعالیت فعلیتان موفق ترند!

این نکته که افرادی که از طریق بوت کمپ ها وارد بازار کار میشوند اغلب باید تلاش بیشتری برای دیده شدن توسط کارفرمایان داشته باشند، قابل توجه است.( این موضوع به تدریج در حال تغییر است و میتوان امیدوار بود که مدیران در آینده ای نه چندان دور، درک درستی از بوت کمپ ها و توانایی های افراد خواهند داشت!)

مزایای بوت کمپ نسبت به سایر راه های آموزشی

 

  • تقویت روحیه کار تیمی و افزایش یادگیری

در بوت کمپ ها به دلیل حضور شما در گروه، یادگیری شما افزایش میابد و روحیه کاری تیمیتان تقویت میشود و به دلیل همفکری و مشورت با متخصص، کارتان سریع تر پیش خواهد رفت که نسبت به یادگیری فردی مزیت قابل توجهی است!

  • صرفه جویی در زمان و نقد و بررسی عملکرد شما

مزیت دیگر حضور در بوت کمپ این است که در اغلب آنها موارد کاربردی و مهارت های لازم تدریس میشود و وقت افراد صرف یادگیری موارد بیهوده و غیرضروری نمیشود. اصولا در بوت کمپ ها اساتید به طور مستمر افراد را ارزیابی کرده و عملکردشان را مورد نقد و بررسی قرار میدهند که این موضوع میتواند به افراد در پیشرفتشان کمک کند.

 

  • تجربه بیشتر

شما در بوت کمپ به طور عملی با پروژه درگیر خواهید بود و تجربیات بیشتری در مدت زمان کمتری به دست خواهید آورد. البته به دلیل اینکه بوت کمپ ها به طور فشرده عمل میکنند، اغلب افرادی که در آنها شرکت میکنند باید برای تکمیل کارشان حتی آخر هفته های خود را صرف کار کنند.

  • نظم و هماهنگی

به دلیل وجود نظم خاص در هر بوت کمپ شما میتوانید به این موضوع امیدوار باشید که در یک زمان مشخص با توجه به توانایی های مربیان خوب سطح کاریتان را ارتقا بدهید! البته حواستان به این موضوع باشد که در بوت کمپ ها اگر سرعتتان کاهش یابد یا از دیگران عقب بیفتید به سختی میتوانید باز هم به آنها برسید!

  • هدف شما و تمام افراد دیگر آنجا یکیست!

این خودش مزیت مهمی نسبت به تمام موارد بالاست. حتما شما هم شنیده اید محیط تاثیر بسیاری در رشد افراد دارد! زمانیکه تمام افراد به یک موضوع خاص فکر میکنند و در آن جهت تلاش میکنند علاوه بر پیشرفت شخصی باعث پیشرفت گروه حاضر نیز میشوند!

  • دوستان و همکاران بسیاری پیدا میکنید!

برای موفق شدن در راهتان نیاز به شبکه سازی و وجود دوستان و همکاران خوب دارید و حضور در بوت کمپ فرصتیست برای شما تا با افرادی شبیه خودتان ارتباط برقرار کنید و از انها ایده بگیرید و برای خود فرصت های شغلی بهتری خلق کنید!

 

منبع: مسقلی

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو


آمار بازید از سایت

تعداد بازدید : 1308

Designed by Motahar Net Pars